Vinařství Válka

Vinařství Válka

Vinařství Válka je rodinné vinařství ve Velkopavlovické oblasti v obci Nosislav, kde se snoubí vysoká kvalita vín s pestrostí. Každá láhev Vás utvrdí. U Válků se víno vyrábí s nezaměnitelným rukopisem a jedna sklenička Vám nebude stačit. 

Aurelius 

Ročník: 2019
Přívlastek: Pozdní sběr
Obsah cukru: Suché

Z počátku nenápadně vyhlížející Aurelius vás upoutá především svou lehkostí, šťavnatostí a příjemně pikantní kyselinkou. Svěží aroma se postupně krásně rozvoní do širokého spektra ovocných a květinových vůní s lehce nasládlým dojmem. V chuti je toto víno naopak krásně suché, ovocné, s tóny citrusů, kdoulí a zralého angreštu doplněné o kyselinku, která vás příjemně osvěží v teplém letním dni. 

Otevřete si láhev tohoto vína například k polotvrdému sýru nebo grilovanému pstruhovi. 

Cena 238 Kč

Cabernet Moravia 

Ročník: 2019
Přívlastek: Pozdní sběr
Obsah cukru: Suché

Cabernet z jižních svahů Přední hory potěší všechny milovníky výrazných a harmonických červených vín. Hrozny Moravie z našich 20 letých keřů nás nikdy nezklamaly a dávají nám každý rok perfektní surovinu, ze které vyrábíme jedinečné víno. Hrozny sklízíme ručně a měsíc necháme macerovat. O víno jsme pečovali v nerezových nádobách, než si na chvíli vydechlo v sudu a šlo do lahví. Perfektně se hodí k jehněčímu, pečenému vepřovému nebo lehce kořeněným jídlům.

Cena 199 Kč

Cuveé Bellus 

Ročník: 2018
Přívlastek: Moravské zemské
Obsah cukru: Suché

Naše nejstarší cuvée barrique vzniklo náhodou. Jde o takzvaný Gemischter Satz, kdy si spolu hrají Pinot Blanc, Chardonnay, Tramín a Aurelius v jedné vinici. Vše sklízíme ručně a najednou. Hrozny necháváme 20 hod macerovat před lisováním. Následně čeká víno minimálně roční ležení v nerezu a další zrání před lahvováním v dubových sudech. Víno je plné a robustní s mnoha vrstvami chutí a vůní, které chcete objevovat. Víno můžeme k archivaci jedině doporučit, teprve po letech vynikne jeho unikátní chuť. Naše cuvée je nejlepší kombinovat s výraznějšími mořskými plody, tmavšími rybami, pečeným kuřecím nebo paštikami.

Cena 289 Kč

Černý Samet 

Ročník: 2018
Přívlastek: Pozdní sběr
Obsah cukru: Suché 

Ikonické cuvée Reserve vznikající pomocí blendu Svatovavřineckého a Alibernetu, díky kterému víno získává výraznou barvu a silnější tříslo které se ve víně krásně zapracuje po letech zrání. Perfektní volba k archivaci. Sklizeň probíhala ručně s následnou dvouměsíční macerací. Víno jsme přes dva roky školili v dubovém sudu a následně šlo do láhve s minimem filtrace. Po celou dobu školení bylo víno prakticky bez síry. Víno se perfektně hodí ke zvěřině nebo hovězímu.

Cena 279 Kč

Frankovka   

Ročník: 2016
Přívlastek: Pozdní sběr 
Obsah cukru: Suché

Je podzimní odpoledne. Procházím se vinohradem a pozoruji krajinu hrající všemi barvami. Slyším šumění větru, tu a tam se ze stromů pomalu snášejí listy. Na sklonku babího léta ochutnávám vyzrálou frankovku plnou uklidňující harmonie, jejíž chuť se skládá jako předivo pavoučích nitek.

RESERVE = vino leželo minimálně 12 měsíců v dubových sudech. V našem případě leželo téměř 20 měsíců.

Cena 238 K

Frankovka 

Ročník: 2018
Přívlastek: Pozdní sběr
Obsah cukru: Suché

Frankovka Reserve z Přední hory potěší všechny milovníky lehčích, ovocných a harmonických červených vín. Hrozny Frankovky z našich 15 letých keřů nám dávají krásné hrozny každý rok kterým věnujeme nadstandardní péči, abychom z nich mohli vyrobit jedinečné víno. Hrozny sklízíme ručně a dva měsíce necháme macerovat. Víno kvasilo v klasických kádích a následně šlo do velkých dubových sudů na více než 2 roky. Perfektně se hodí k jehněčímu, pečenému vepřovému nebo lehce kořeněným jídlům.

Cena 238 Kč

La Guerre rosé 

Ročník: 2020
Přívlastek: Kabinet
Obsah cukru: Suché

Naše již tradiční rodinné Cuvée vyrábíme z odrůd Frankovky a Cabernetu Moravia. La Guerre představuje elegantní spojení dvou výtečných odrůd. Krátká macerace na slupkách a následná šetrná práce ve vinařství dala vzniknout tomuto skvělému, lehkému roséčku. La Guerre vás nadchne svou ovocnou vůní s tóny višňového kompotu, které se následně zrcadlí i ve svěží chuti vína. Dokonale vychlazené je ideálním parťákem na letní grilování s přáteli. 

Cena 189 Kč

Nosislavský ryšák 

Ročník: 2019
Přívlastek: Pozdní sběr
Obsah cukru: Suché

Ve sklence Nosislavského ryšáku můžete ochutnat jedinečnou kombinaci odrůd Svatovavřinecké, Cabernet Moravia a Chardonnay. Na keřích révy, které pamatují již přes dvě desetiletí, rostou hrozny odrůd, které společně skládají svou symfonii chutí během spontánního kvašení. Díky minimálním zásahům a šetrné práci s oxidem siřičitým si můžete vychutnat víno, které v sobě snoubí nejen chutě ušlechtilých vinných odrůd, ale také malou stopu Nosislavské vinařské pověsti.

Cena 179 Kč