Nabídka vín

Blatel je vinařskou firmou ve slovácké vinařské podoblasti v obci Blatnice pod Svatým Antonínkem představující propojení rodiny a týmu lidí, pro které je vinohradnictví, vinařství a víno radostí, potěšením i vášní.

Vína vyrábí s dotekem ženské enologické odbornosti – Ing. Ivou Šantavou, které se do jejich týmu připojila v roce 2001 a vnesla onen jedinečný ženský pohled. Jejich snahou a cílem je respektovat přírodu a terrior krásné krajiny posledního výběžku Bílých Karpat. Ten dává vínům nezaměnitelný charakter. Posláním vinařství je zachování odkazu předků a dokázat udržet rovnováhu mezi přírodou, terroir a vínem. To vše chtějí předat jejich vín milovníkům vín v krásném zážitku se sklenkou vína. Chloubou vinařství Blatel je spojení tradice a terrior ve vínech VOC Blatnice, jakož i spojení vína odrůdy Merlot s viniční tratí Plachty.

Tasovické vinařství je umístěno netradičně na krásném místě uprostřed obce Tasovice přímo u kostela Nanebevzetí Panny Marie. Návštěvníci tak mohou obdivovat nejenom typické terroir tasovických vín, ale i genius loci historického centra vinařské obce Tasovice. Celková produkce vinařství je 30 000 lahví převážně přívlastkových vín.

Vinařství, o rozloze více než 100 hektarů, zpracovává hrozny tradiční technologií za pomoci moderního vybavení. Důraz kladou na kvalitní ruční sklizeň do malých přepravek. Vzhledem k rozloze vinic je filozofií společnosti zpracovávat každý rok hrozny ze stejné vinařské obce, viniční tratě, části vinice i polohy. Jedině tak lze porovnávat a vychutnat drobné rozdíly jednotlivých ročníků. V historickém archívu se lze vrátit časem až do roku 1959. Jejich vína jsou rovněž zařazována do systému VOC Znojmo (Vína originální certifikace Znojmo), což je apelační systém upřednostňující původ hroznů před dosaženou cukernatostí.

Rodinné vinařství Jan Plaček se nachází ve znojemské podoblasti, ve vinařské obci Moravské Bránice, která leží mezi městy Ivančice a Dolní Kounice.
Révu vinnou pěstují Plačkovi na vlastních vinohradech o rozloze 36 ha ve dvou obcích – Moravských Bránicích a Mělčanech. Kombinací rozmanitosti poloh vinic, optimální půdy, správného výběru odrůdy a nepřetržité píle a starostlivosti dosahují hrozny vysokou kvalitu. Díky tomu vyrábí Plačkovi širokou škálu prvotřídních vín čistých a ovocných tónů z mnoha odrůd.

Vinařství Válka je rodinné vinařství ve Velkopavlovické oblasti v obci Nosislav, kde se snoubí vysoká kvalita vín s pestrostí. Každá láhev Vás utvrdí. U Válků se víno vyrábí s nezaměnitelným rukopisem a jedna sklenička Vám nebude stačit. Pěstují révu na svazích Přírodního parku Výhon, ve vinařské obci Nosislav. Více než 8 ha vinic je umístěno v krásné viniční trati Přední hory, kde vinařstvím budované kamenné meze z místního materiálu pomáhají biologické rozmanitosti. Jako malovýrobci tvoří víno jako umělecké dílo.

Vinařství bylo založeno roku 1991. Začínali s malým vinohradem na vlastní půdě a sklepem s několika sudy. Postupným vysazováním vinic na vlastní půdě a s využitím mechanizace a pomalým vybavováním sklepa vinařskou technologií se Válkovi dostali na dnešní úroveň. Dnes Vám můžou nabídnout osobitá Bio vína, jedinečné odrůdové Bio hroznové želé, Bio mošt a další produkty. 

Vinařství WALDBERG s.r.o. bylo založeno v roce 1994. U jeho zrodu stálo Agrodružstvo Vrbovec, na jehož dlouholetou tradici vinařství navazuje a nadále v ní pokračuje. Vinařství je pojmenováno podle viniční tratě Waldberg, která je nejrozsáhlejší a zároveň jedna z nejkvalitnějších viničních tratí Znojemské vinařské podoblasti.

Vyzrálé hrozny jsou zde jedinou možnou výchozí surovinou. Viniční tratě poskytující hrozny pro Vinařství Waldberg se rozkládají jižně od Znojma v okolí vinařských obcí Vrbovec, Dyjákovičky a Chvalovice. V šetrném systému integrované produkce jsou zde obhospodařovány viniční tratě Waldberg, Vinice sv. Urbana, Dívčí hora a další o celkové rozloze 100 ha.